آمار کمیته سازش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در آبان ۹۹

کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، در گزارشی آمار پرونده‌های مورد بررسی در واحد کمیته سازش این کانون در آبان ۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش سیما بورس یه نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ، براساس این گزارش ، از ابتدا تا انتهای آبان سال جاری، در ابتدای ماه ۶۵ پرونده در جریان رسیدگی بوده و در طول ماه تعداد ۳۹ پرونده وارده و ۲۷ پرونده مختومه اعلام شده است و در انتهای مهر نیز ۷۷ پرونده در جریان رسیدگی بوده است.

از نگاهی دیگر تعداد دعاوی وارده بر مبنای بورس مربوطه در این گزارش به شرح زیر است:

از ابتدای ماه و از مجموع ۳۹ پرونده، تعداد ۲۸ شکایت در ارتباط با بورس اوراق بهادار، ۵ پرونده مرتبط با فرابورس و ۶ پرونده در ارتباط با بورس کالا بوده است. همچنین از مجموع ۳۹ دعاوی وارده تعداد ۳۳ پرونده مرتبط با کارگزاران و ۶ پرونده در ارتباط با ناشران بوده است.

در نهایت موضوعات مورد شکایت بر مبنای گزارش فوق در یک‌ماهه اخیر مواردی از مطالبه خسارت ناشی از اختلال در سیستم آنلاین کارگزاری، مطالبه خسارت ناشی از معامله بدون درخواست، مطالبه خسارت ناشی از عدم تحویل کالا، عدم انجام درخواست مشتری و مطالبه سود اوراق بهادار، مطالبه وجه ناشی از بدهی معاملاتی مشتری، رفع فریز سهام و مطالبه خسارت ناشی از آن، مطالبه وجه حاصل از بازاریابی و… بوده است.

درباره‌ی user one

همچنین ببینید

افت ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۱۰ هزار ۱۳۶ واحد افت داشت که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *