کارشناس بازار سرمایه :افق های روشن سرمایه گذاری در بورس/ قیمت ها ارزنده است

تنوع کم نظیر شرکت ها در بازار سرمایه، دست سهامداران برای انتخاب سهام در پرتفویشان را باز گذاشته که این موضوع افق روشن سرمایه گذاری در بورس را نوید می دهد .

به گزارش سیما نیوز ، احمد پویان فر در گفتگو با پسنا، بازار سرمایه را یکی از ارزنده ترین بازارها برای سرمایه گذاری دانست و گفت: بازار سرمایه با داشتن صنایع مختلف، محیط مناسبی برای سرمایه گذاری است؛ به ویژه صنایع وابسته به قیمت های جهانی، صادرات محورها، پالایشی ها هر کدام در بازه های زمانی مختلف سرمایه گذاری امنی برای سهامداران محسوب می شوند.

وی ادامه داد: البته باید گزارش دقیق شرکت های صنعت فلزات اساسی در کدال بررسی و تحلیل شود؛ اما نوسان نرخ ارز در کشور همچنین رشد کامودیتی ها و افت قیمت سهام در چند هفته های اخیر آینده مثبتی را برای این گروه رقم زده که قطعا با اقبال سهامداران روبه رو خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه در عین حال افزود: موضوعی که مجلس درباره آن هنوز به قطعیت نرسیده، قیمت گذاری زنجیره فولاد است که ریسک جدیدی برای این گروه خواهد بود؛ هرچند نتیجه این موضوع مشخص نیست اما می توان آن را یک چالش پیش رو برای فلزات عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه گذاری ارزش‌پرداز آریان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر ETF های بانکی روانه بازار سرمایه شوند، چه تغییراتی در انتظار صنعت بانکداری است، گفت: تجربه ETF های قبلی، چندان موفق نبود و بعید است در سال جاری ETF های بانکی به بازار عرضه شود، اما اگر این ETF های جدید وارد بازار سهام شود، تغییری در روند معاملات گروه بانکی ایجاد نمی کند.

پویانفر در ادامه به توضیح درباره موضوع مالیات بر عایدی پرداخت و گفت: اگر این مالیات در سپرده های بانکی اعمال شود، قطعا صنعت بانکداری را تحت تاثیر قرار می دهد؛ از این بابت که ترکیب منابع از سپرده های مدت دار به سپرده های جاری منتقل می شوند، پایداری منابع در بانک از دست می رود اما به سمت سپرده های جاری که سپرده های کم هزینه ای برای بانک هستند، هدایت می شود . بنابراین در نگاه اول شاید به نظر برسد که این اقدام به ضرر این صنعت باشد اما در واقع بانک ها را منتفع خواهد کرد.

وی در پایان در خصوص آینده بازار سهام هم خاطرنشان کرد: هر تصمیمی که راجع به نرخ ارز گرفته شود آینده بازار سرمایه را رقم خواهد زد؛ به بیان دیگر سیاست دولت در کنترل قیمت ارز تاثیر مستقیم بر بورس دارد، اما در مجموع با توجه به ارزنده بودن قیمت ها، بازار آینده مثبتی خواهد داشت.

درباره‌ی user one

همچنین ببینید

شاخص بورس افزایشی شد.

شاخص کل در بازار بورس امروز (‌شنبه) ۳۱ هزار و ۵۲۷ واحد رشد داشت که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *