شاخص بورس در یک قدمی کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد

شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) ۱۹ هزار ۷۳۰ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۴۹۰ هزار واحد رسید.

به گزارش سیما بورس، در معاملات امروز بیش از ۱۱ میلیارد و ۲۷۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲۵ هزار و ۵۲۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با هشت هزار و ۶۹۳ واحد افزایش به ۴۳۱ هزار و ۸۶۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با پنج هزار و ۶۹۲ واحد رشد به ۲۸۲ هزار و ۷۹۰ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۴ هزار و ۱۵۷ واحد و شاخص بازار دوم ۴۰ هزار و ۸۹۲ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۶۱۰ احد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۴۰۹ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۱۳۵ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۹۱۴ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۸۸۹ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۷۵۱ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۷۲۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

همچنین نماد پالایش نفت تهران (شتران) با ۷۱۹ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۷۸۷ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۴۹۲ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۴۱۸ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۲۴۲ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش امروز نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو) بانک تجارت (وتجارت)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت تهران (شتران)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۸۶۶ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۷ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۳۷ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۸۰۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۹۶۳ هزار برگه سهم به ارزش ۶۴ هزار و ۲۱۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، بانک دی (دی)، صنعتی مینو (غصینو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)،فولاد هرمزگان جنوب (هرمز و مدیریت انرژی تابان هور (وهور) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، تولید برق ماهتاب کهنوج (بکهنوج)، نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپیهر) و شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

 

منبع : ایرنا

درباره‌ی user one

همچنین ببینید

واکنش کارگزاری فارابی در خصوص شایعه انتشار اطلاعات مشتریان در فضای مجازی

به گزارش سیما بورس ، کارگزاری فارابی در پی انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *