قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۹/۲۶

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد رشد به ۱۸۵۵ دلار و ۳۵ سنت رسید.

به گزارش سیما بورس، در حالی که به دلیل افزایش امیدها نسبت به ارائه بسته محرک مالی جدید از سوی دولت آمریکا و در آستانه نشست فدرال رزرو اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا بالاتر رفته است، قیمت فلز زرد امروز رشد داشت و به بالاترین رقم یک هفته گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۰۹ درصد رشد به ۱۸۵۵ دلار و ۳۵ سنت رسید. اوایل امروز قیمت طلا به بالاترین رقم از ۹ دسامبر یعنی ۱۸۵۷ دلار و ۸۹ سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با ۰٫۱۷ درصد افزایش به ۱۸۵۸ دلار و ۵۰ سنت رسید.

کایل رودا، تحلیلگر موسسه آی جی مارکت در این باره گفت: «بازارها به دقت اخبار مربوط به بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا را دنبال می کنند. هر گونه تزریق مجدد نقدینگی می تواند به رشد انتظارات تورمی و افزایش اشتها برای خرید طلا کمک کند.»

رهبران ارشد کنگره عصر دیروز ملاقات کردند و تلاش نمودند به اختلافات بر سر بسته محرک مالی جهت مقابله با بحران کرونا پایان دهند. به گفته یکی از قانون گذاران، مذاکرات در مسیری درست قرار گرفته است.

اکنون سرمایه گذاران منتظر بیانیه پایانی نشست فدرال رزرو در اواخر امروز هستند. انتظار می رود بانک مرکزی امریکا همچنان نرخ بهره را در نزدیکی صفر نگه دارد و این سیاست طی چند سال آینده نیز پابرجا باقی بماند.

اما عاملی که مانع از رشد بیشتر قیمت طلا شده، خبرها در مورد احتمال تایید واکسن مادرنا توسط مقامات بهداشتی دولت آمریکا در هفته جاری است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره امروز با ۰٫۶ درصد رشد به ۲۴ دلار و ۶۳ سنت رسید. قیمت پلاتین هم با نیم درصد رشد به ۱۰۴۱ دلار و ۴۷ سنت رسید. همچنین قیمت پالادیوم با ۰٫۷ درصد افزایش به ۲۳۳۳ دلار و ۹۸ سنت رسید.

منبع: رویترز

 

درباره‌ی user one

همچنین ببینید

غول بورسی در ضرر بزرگ

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی امروز با ۴.۶ درصد کاهش با قیمت پایانی ۲۴ هزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *