بازارها منتظر اقدام لحظه آخری ترامپ …. طلا نزولی شد، نفت صعودی؛

ساعات ابتدایی معاملات در بازار جهانی با نوسان اندکی همراه بود. بازار نفت به گزارش ماهانه اوپک چشم دوخته و بازار طلا نیز منتظر محرک‌های مالی است.

به گزارش ، نخستین روز بازارهای جهانی تا ظهر امروز به وقت تهران نوسان زیادی را تجربه نکرد و همچنان منتظر انتشار داده‌های تولید صنعتی اتحادیه اروپا ، گزارش ماهانه اوپک و نظرات بانک مرکزی اروپا است.
آرامش در نخستین روز بازارهای جهانی

بر اساس گزارش کیتکو، طلا و نقره هفته پیش رو را در حالی شروع می کنند که منتظر بازگشایی محرک‌های مالی هستند.

در جریان معاملات آسیایی، فلز زرد ۰٫۲۷ درصد افت کرد این درحالیست که نقره شرایط مناسب تری را تجربه کرد و فقط در حدود ۰٫۱۷ درصد سقوط کرد.
کاهش ۱۲ دلاری قیمت طلای جهانی

از سوی دیگر فضای حاکم بر بازار سهام آسیا اگرچه با احساس خطر کمتری روبرو شده است اما هنوز مثبت نیست. در همین راستا سهام توکیو، نی‌کی۲۲۵، ۰.۳۲ درصد ، و شاخص استرالیا ۰٫۲۶ درصد و سهام شاخص شانگهای ۰.۴۲ درصد بالاتر از بقیه بسته شدند.

همچنین در حال حاضر قیمت هر اونس طلای نقدی ۱۸۲۷ دلار و ۸۸ سنت است. این در حالی است که آخرین قیمتی که در روز جمعه بازار تجربه کرد ۱۸۳۹ دلار و ۵۰ سنت بود. که نشان دهنده کاهش ۱۲ دلاری است.

بازارها همچنان منتظر گفتگوهای برگزیت

در بازار اروپا توجه اصلی همچنان به گفتگوهای برگزیت است. انگلیس و اتحادیه اروپا برای تعیین مصوبه روز یکشنبه مهلت تعیین کردند اما اکنون مذاکرات یک بار دیگر تمدید شده است. آنها نگفتند که این تمدید چه مدت طول می کشد اما ضرب الاجل ۳۱ دسامبر(۱۱ دی) در حال نزدیک شدن است.
اقدام لحظه آخری ترامپ

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا که قرار است چک ۱۲۰۰ دلاری محرک های مالی را امضا کند ، به کنگره اصرار دارد تا مصوبه محرک مالی کرونا را نیز به تصویب برساند.

بعید به نظر نمی رسد ترامپ بخواهد قبل از اینکه مجبور به ترک کاخ سفید در ۲۰ ژانویه (۳۰دی) شود ، مصوبه را برای مردم تصویب کند.
افزایش اندک قیمت نفت

اما در دیگر بازارهای جهانی تا این لحظه چه خبر است؟ با افزایش تقاضا برای سنگ آهن از سوی چین ، قیمت سنگ آهن همچنان در حال صعود است.از سوی دیگر با کاهش عرضه سنگ آهن از سوی استرالیا به عنوان بزرگترین تولید کننده سنگ آهن جهان که بخاطر طوفان هایی بوده است که این کشور درگیر آن شده، این تقاضا بازهم افزایش یافته است.

در حال حاضر قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس ۴۷ دلار و ۲۹ سنت است. نفت خام برنت ۵۰ دلار و ۷۴ سنت است که هر دو افزایش کمتر یک درصدی داشتند.

منبع: اقتصادنیوز

درباره‌ی user one

همچنین ببینید

غول بورسی در ضرر بزرگ

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی امروز با ۴.۶ درصد کاهش با قیمت پایانی ۲۴ هزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *