پیش بینی بورس فردا ۲۳ آذر ۹۹ / بورس رشد شارپی را به خود خواهد دید؟

امروز ۲۲ آذر ۹۹ شاخص کل با افزایش ارتفاع بیش از ۲۱ هزار واحد خود را به کانال یک میلیون و ۵۲۷ هزار و ۴۴۹ واحد رساند. آیا می‌توان یک بار دیگر از بورس انتظار رشد شارپی را داشت؟
به گزارش سیما بورس ، امروز مورخه ۲۲ آذر ۹۹ شاخص کل از همان ابتدای معاملات سبز پوشید و در نهایت نیز با افزایش ارتفاع به میزان ۲۱۲۳۱ واحدی خود را به کانال یک میلیون و ۵۲۷ هزار و ۴۴۹ واحدی رساند. همچنین شاخص هم وزن نیز در روز جاری رشد ۶۲۹۳ واحدی معادل ۱.۴ درصدی را تجربه کرد و خود را به ۴۵۷ هزار و ۲۸۹ واحد رساند.

امروز همچنین بازار شاهد ورود پول حقیقی به میزان ۶۳۴ میلیارد تومان بود. البته در انتهای بازار بر فشار فروش‌ها افزوده شد و بیشتر نماد‌هایی که با صف خرید مواجه بودند، صف‌های خریدشان جمع شد!

فردا مورخه ۲۳ آذر ۹۹ بازار چگونه خواهد بود؟

الهه ظفری تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه در این باره گفت: سطوح قیمتی در حال حاضر و پیش رو در بسیاری از سهام شرکت‌های بازار بهای تمام شده بسیاری از تازه واردان به بازار است که در اوایل سال جاری به بورس پیوسته و ریزش اخیر را تجربه کرده اند در نتیجه پس از فشار روانی بسیار زیادی که تجربه کرده اند انتظار می‌رود در نقطه سر به سر تصمیم به خروج از بازار را داشته باشند و بدون ضرر و بدون کسب سود نقد کنند.
وی افزود:، اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که شاخص‌های تاثیر گذار بر بورس همگی به شکل مثبتی واکنش نشان می‌دهند برای مثال با ثبات نرخ ارز در بازار مواجه هستیم که اکثر کارشناسان حفظ سطوح فعلی را برای نرخ‌های فعلی ارز پیش بینی می‌کنند. همچنین بهبود شرایط سیاسی را انتظار داریم که می‌تواند باعث گشایش در بسیاری از صنایع باشد و در برخی از شرکت‌ها که فعالیت آن‌ها به واسطه  تحریم‌ها با مشکل رو به رو شده بود، چشم انداز مثبتی را ایجاد کند.
ظفری افزود: قیمت‌های جهانی سیگنال‌های بسیار مثبتی را صادر کرده اند و با توجه به افزایش نقدینگی در سطح جهانی و پیش بینی برای کاهش شاخص ارز‌ها انتظار می‌رود که کامودیتی‌ها بیش از پیش قدرت پیدا کرده که این موضوع نیز پتانسیل مثبتی برای سهام شرکت‌های بنیادی می‌باشد. از طرفی در سایر بازار‌های موازی با بورس ما شاهد رکود هستیم که باعث خروج نقدینگی از آن‌ها خواهد بود و به واسطه  چشم انداز مثبت بورس احتمال جذب آن به بدنه  بازار بسیار بالاست.
این تحلیلگر بازار سرمایه در انتها اظهار داشت: در نهایت شاخص‌های بنیادین تعیین کننده روند کلی بازار خواهند بود و همچنان انتخاب سهام ارزنده و داشتن صبر و دید بلند مدت از مهم‌ترین فاکتور‌هایی است که باید مد نظر قرار بگیرد. همچنین نباید انتظار رشد‌های شارپی و هیجانی مانند ابتدای سال را از بازار داشته باشیم چرا که در ادامه ریزش و رشد اخیر رفتار سهامداران منطقی‌تر از گذشته خواهد بود.

منبع: نبض بورس

درباره‌ی user one

همچنین ببینید

غول بورسی در ضرر بزرگ

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی امروز با ۴.۶ درصد کاهش با قیمت پایانی ۲۴ هزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *